Yükleniyor...

 Bizimle İletişime Geç   Telefon: +90 212 583 18 19  Email:info@gymplus.com.tr

01

REFORMER PILATES NEDİR?

Reformer Pilates’ den kısaca bahsetmek gerekirse; hareketli bir platform (yatak), ona bağlı ve farklı zorluk derecelerine sahip yaylardan ve yayların takılı olduğu ayak desteği (footbar) adı verilen parçalardan oluşur. Yayların oluşturduğu direnç vücut ağırlığı yerine kullanılır.

02

REFORMER PILATES EĞİTİM
PROGRAMLARI

direnç, esneklik, koordinasyon ve denge gibi pilatesin sağladığı faydaların
tümünü bir arada sunar. Bunun karşılığında bu aletler, daha iyi duruş, zarif, etkin hareket ve çoğu insan için sırt ağrısı gibi fiziki dengesizliklerle ilişkili ağrılardan arınma gibi günlük yaşamda ihtiyaç duyulan gelişmelere öncülük eder.

03

REFORMER PILATES İLE
ZAYIFLAMA

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktadır. Pilatese göre vücut merkezi derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adele yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Sakatlanmalar zorlaşır, dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

04

REFORMER PILATES MUTLU HİSSETMENİZİ SAĞLAR

Reformer pilates; kasların kuvvetini artırırken aynı zamanda
kasların uygun uzunluklara sahip olmasına yardımcı olup kişinin günlük aktivitelerinde gerekli olan kas enduransının kazanılmasını sağlar. Daha az kişiyle yapılması kol ve bacak kaslarını daha etkili çalıştırmasından dolayı kısa sürede sonuç almak isteyen üyeler tarafından tercih edilmektedir.

05

REFORMER
PILATESE NASIL BAŞLAYABİLİRİM?

Astım ve romatizmayla boğuşan ve çelimsiz bir çocuk olan Pilates, bir aile hekimi tarafından kendisine verilen anatomi kitabı sayesinde daha çocukken insan vücudunu incelemeye başladı. Kitabın her bir sayfasını öğrenmek ve anlamak için kendi beden hareketlerinden faydalandı. Genç yaşta kayak, vücut geliştirme, yoga, kung-fu ve
jimnastikle ilgilenmeye başlayan Joe, 14 yaşına geldiğinde vücudu insan anatomisi görsellerine referans olabilecek hale bürünmüştü. Zaman içinde modern yaşam tarzının, kötü duruşun ve yetersiz solunumun zayıf bünyelerin temel sebepleri olduğuna kanaat getiren Pilates, bu nedenle çeşitli egzersiz ve antrenman programları
geliştirip, bu programları mükemmel şekilde uygulayabilmek için ihtiyaç duyduğu aletleri tasarlayıp üretti.

06

GYMPLUS BAKIRKÖY REFORMER PILATES İLETİŞİM

Gelin birlikte reformer pilatesi test edelim ve başlangıç yapalım. Bunun için yapmanız gereken tek şey bizi aramak.

Konuşmayı Başlat
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?